Tarihçe

 

Gençer Alüminyum 1988 yılında Gebze'de üretime başlamıştır. Şirketimiz, kuruluşunun ilk yıllarından itibaren, müşterilerinin taleplerine en esnek şekilde cevap verebilmek için, geniş ve uzman bir kadro ile çalışmayı tercih etmiş ve günden güne büyüyerek üretim kapasitesini arttırmıştır. Know-how ve ürün çeşitliliğini ön plana çıkararak kamu kuruluşları ve özel kuruluşlar nezdinde büyük kabul gören özgün Gençer Profil sistemlerini yaratan ve ürünlerini Endüstriyel Tasarım Tescil Belgeleri ile korumaya alan Gençer Alüminyum, yenilikçi üretim anlayışı sayesinde sektöre hızla yön veren bir kuruluş olmuştur.

17,500 m²'lik alan üzerinde 10.000 m² kapalı alandan kurulmuş olan tesisimiz Türkiye'nin alüminyum profil üretiminde sayılı tam entegre tesislerinden biridir. Biyet döküm tesisi, kalıphane ve ısıl işlem tesisi, ekstrüzyon pres, polisaj, satinaj, eloksal kaplama, elektrostatik boyama, ahşap desen kaplama ve aksesuar ünitelerinden oluşan tesisimiz 2005 yılından itibaren revizyona girmiş olup en son teknoloji makine ve ekipmanlarla gücüne güç katmıştır.

İhracatını da yapmakta olduğu ekstrüzyon profilleri, başta inşaat, mimarlık, otomotiv, makina, dekorasyon, havalandırma sektörleri olmak üzere çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Gençer Alüminyumun stratejisi pazara düzenli olarak hep daha yeni ürünler sunmak ve eski sistemlerini yenilemek olmuştur. Gençer Alüminyum gelecekte de pazar büyütme ve ürün geliştirme stratejisine devam edecektir.