Elektrostatik Toz Boya

 

Tesisimiz

Toz Boya Tesisimiz yaklaşık 1000 m 2 bir alanda kuruludur. Tesisimizde Corona ve Tribo sistemler, manuel ve otomatik tabancalar mevcuttur. POWER ON FREE bilgisayarlı sistemle, toz boya renk kartelasındaki mevcut 250 ‘ye yakın renk, statik – polyester boyalarla boyanmaktadır.
Qualicoat belgesine sahip tüm firmaların boyalarını kullanabilmekteyiz. Parlak, mat, yarı mat, dövme, vernikli gibi her çeşit boya ile boyama işlemi yapmaktayız.
Boya kapasitemiz yılda 7000 tondur. Max. 7200 mm boyunda profil kromatlanmakta ve boyanmaktadır. Yurtiçine olduğu kadar yurtdışına satışlarımız vardır.
Müşteri memnuniyetini ilke edinen şirketimiz , çeşitli firmaların boyayamadığı renk ve ebatlardaki profilleri de boyayarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Proses

Profiller; boya işlemine girmeden önce kromat tesisimizde önişleme tabi tutulur. Yağ alma banyosunda yağı, tozu ve var olan diğer kirlilikler giderilir. Profiller durulama banyolarında durulanarak aşındırma banyosunda Sodyum Hidroksit ile yüzeyinde bulunan oksit tabakası alınır. Tekrar durulama işlemi yapılarak nitrik asit bulunan banyoda nötralize edilerek durulanır. Kromat banyolarına gelen malzeme burada kromatlanır ve deiyonize su cihazında arıtılmış temiz su bulunan durulama banyolarında durulama işlemi yapılarak kurutma fırınında kurutulur. Bu prosesin amacı alüminyum yüzeyine toz boyanın daha iyi yapışmasını sağlamak ve ürünün korozyon direncini artırmaktır. Kromat banyoların günlük analizleri laboratuarımızda yapılmaktadır.
Kuruyan profiller müşterilerimizin istedikleri renge göre tribo ve corona sistem kullanılarak konveyörlü boya tesisimizde boyanır. Boyanan malzemeye darbe test cihazımız ile darbe testi uygulanır. Kalınlıklar istenilen ölçüde ayarlanır. İstenilen kalitede ve yüzeyde profiller siz müşterilerimizin hizmetine sunulur.