Eloksal Kaplama

 

1983'den Beri…

Alüminyum sektörüne 1983 yılında kurduğu eloksal tesisiyle adım atan Gençer, sektörde bu anlamda en tecrübeli isimlerin başında gelmektedir. Kimyasal bir işlem olmasından ötürü, makine ve ekipmanların yanı sıra insan, bir başka deyişle bilgi ve tecrübe, eloksal işleminden istenen sonuçların alınmasında önemli bir yer tutar. Gençer'in yıllardır tercih sebebi olması bu hassasiyetin bir sonucudur.

Hızlı Eloksal Çözümleri ve Komple Çözümler…

Tam entegre bir tesis olarak sizlere hizmet vermemizin sonucu olarak, kalıp yapımından profil imalatına ve eloksal kaplamasına kadar komple çözümler sunmamızın yanı sıra, esnek planlama yapımızla mevcut profillerinizin eloksal kaplanmasında da hızlı ve sorunsuz çözümler sunmayı sürdürüyoruz. (Eloksal işleminin kalitesinin hammadde ve ekstrüzyon kalitesi ile de ilgili olduğunun altını çizmek isteriz. Sorunsuz eloksal kaplama hizmeti alabilmek için eloksal kaplanacak yarımamülünüzün, gereğine uygun kompozisyonda ve homojenize hammadde kullanan Gençer Alüminyum ekstrüzyon tesislerinde üretilmesini tavsiye ederiz.)

Satinaj veya polisaj önizlemine tabi tutulan profilleriniz, sıcaklık ve konsantasyon takibinin düzenli olarak yapıldığı 24 adet banyoda titiz bir çalışmayla kaplanmaktadır. Standart renklerin tümüne cevap vermenin yanı sıra, sunulan numunelerin renklerinde de üretim yapılabilir.

Teknik Detaylar Fark Yaratır !

  • Eloksal banyolarının alüminyum konsantrasyonunun kontrolü GOEMAPUR cihazı ile yapılmaktadır.
  • Banyolarda Alufinish ve Politeknik firmalarının mamülleri kullanılmaktadır.
  • Durulama banyolarımız dörtlü kaskat dizaynına göre yapılmış olup, tespit öncesi durulama banyolarında deiyonize su kullanılmaktadır.
  • 2006 yılında devreye giren yüksek kapasiteli soğutma grubumuz banyoların istenen sıcaklıklarda çalışmasını otomatik olarak sağlamaktadır.
  • Ürün takibinde hataya yer vermemek ve verimliliği arttırmak için entegre ERP programı kullanılmaktadır.