Ürünler | Cephe Sistemleri

 

Euro Comfort F50 Cephe Sistemleri
 
     Gençer Alüminyum'un 25 yılı aşkın tasarım tecrübesi ile oluşturulan ve bir çok prestijli binada yerini alan Euro Comfort F50 Cephe Sistemleri uygulamacılarına bir çok alternatifi birlikte sunuyor;

     Bu sistemlerin yanı sıra tamamlayıcı olarak güneşkırıcı profiller, cephe kaplama (kompozit, kompakt laminat, granit) profilleri ile farklı ihtiyaçlara eksiksiz çözümler sunabilmekteyiz.

Teknik Detaylar
 
Euro Comfort F50 Cephe Sistemlerimizde ortak olarak,
  • farklı et kalınlıklarında, istendiğinde kondens kanallı alüminyum ana düşey taşıyıcılar,
  • bindirmeli yada hemyüz bağlantı imkanı veren farklı tipte yatay taşıyıcı profiller,
  • yatay taşıyıcılar için istendiğinde kertmesiz kullanım imkanı veren plastik bitim parçaları,
  • yatay bağlantılarda klasik yada kırlangıç bağlantı elemanı alternatifleri,

ile taşıyıcı ızgara teşkilinde bir çok alternatif sunulmaktadır.

F50S - Silikon Cephe


     Tamamen cam görünümü istendiğinde silikon cephe sistemler tercih edilir. Bu sistemde cam kasetler arasında ince (16mm) fuga boşlukları bulunur ve dışarıdan alüminyum görülmez.

     Alüminyum düşey ve yatay taşıyıcı profillerle alt konstrüksiyon oluşturulur. Alt konstrüksiyon oluşturulmasında Euro Comfort F50 Cephe Sistemleri bir çok alternatif sunar. Camların oturtulmasında önce kaset profilleri sistem detaylarına göre kasa haline getirilir ardındından ısıcamlar fabrika ortamında özel testlere tabi tutularak mesafe belirleyici bant (Norton bant) ve bonding silikonu ile yapıştırılır. Bu işleme Bonding denir ve kaset tamamlanmış olur. Kasetler taşıyıcı konstrüksiyon üzerine şantiye ortamında kaset bağlantı takozları ile sabitlenir.

     Strüktürel silikon cephenin spandrel bölgeleri alüminyum kompozit levhadan yada kompakt laminantdan panel yapılabileceği gibi film kaplı ısıcam paneller veya film kaplı tek camdan oluşan arkası ısı yalıtımlı paneller de yapılabilir.

     Dışa açılan gizli kanatlar dışarıdan asla fark edilmez. Kasetler arasında yalıtım için epdm fitiller kullanıldığından silikon uygulanmasına gerek yoktur. Euro Comfort F50 Cephe Sistemlerinde yalıtım açısından farklı alternatifte kaset ve epdm fitiller bulunur.

F50KS - Kenetli Silikon Cephe


     Tamamen cam görünümü istendiğinde F50KS kenetli silikon cephe sistemler tercih edilir. Ancak F50KS kenetli silikon cephe sisteminde ısıcam çıtaları yapısal olarak kenetleme boşluklarına sahiptir ve bu boşluklardan alt konstrüksiyona bağlandıkları için kaset profiline ve bonding işlemine gerek duyulmaz. Alt konstrüksiyon oluşturulmasında Euro Comfort F50 Cephe Sistemleri bir çok alternatif sunar.

     Açılır kanat kullanılmak istendiğinde kaset profillerinin kullanımına gerek duyulur. Kaset profilleri dışarıdan görülmez. Fuga boşlukları sabit ve açılır paneller arasında her yerde 20mm'dir. Fuga boşluğunun doldurulmasında kuru ve ıslak camlama imkanı veren 3 farklı detay çözümü bulunur. Islak camlamada silikon derz dolguya imkan veren silikon fitiller bulunur. (Klasik silikon cephe sistemlerinde camlar kaset profillerine bonding işlemi ile tutturulur ve hazırlanan kasetler alt konstrüksiyona bağlantı takozları ile sabitlenir. )

F50K - Kapaklı Cephe


     Dışarıdan bakıldığında 50mm genişliğinde alüminyum kapaklar görülür. İsteğe göre yatay ve düşeyde farklı kapaklar seçilebilir. Kapaklı cephelerin silikon cephelerden farkı cam panellerin dışarıdan baskı profilleriyle mekanik olarak sabitlenmesidir. Kapaklar bu baskı profilleri üzerine geçirilir. Alt konstrüksiyon oluşturulmasında Euro Comfort F50 Cephe Sistemleri bir çok alternatif sunar.

     Bu sistemde modüllerden istenilenlere, dışa yada içe açılan gizli kanatların montajı yapılır. Dışa açılan kanatlara dışarıdan bakıldığında açılır modüller fark edilmez. Makaslı kullanım tercih etmeyenler için doğrama kasa ve kanat profilleri kullanarak normal yada çift açılım alternatifleri entegre edilebilir. Açılı cepheler için fitil ve taşıyıcılarda farklı alternatifler de mevcuttur.

F50YK - Yarı Kapaklı Cephe


     Kapaklı cepheyle aynı prensipte yapılır. Tek yönde doğrusal çizgiler (yalnız düşey veya yalnız yatayda kapak) yapıya görsel zenginlik katar ve farklı bir estetik görüntü elde edilir. Kapak olmayan doğrultuda fuga yerlerinde epdm fitiller kullanılır.

     Kapaklı doğrultuda badem kapak kullanımı yaygındır ancak diğer kapak çeşitleri de mevcuttur. Bu kapaklara uygun pvc kapaklar da mevcuttur. Dışa açılan kanatlara dışarıdan bakıldığında açılır modüller fark edilmez. Camlar dışarıdan görünmeyen tırnaklarla desteklenebilir.

F50SKY - Işıklık Sistemi


     Cephe ışıklık sistemidir. Gün ışığından azami faydalanırken estetik olarak güzel bir sonuç elde edilir. Açılır kanatların motor vasıtasıyla otomatik açılımı sağlanabilir. Alışveriş merkezi, iş merkezi, hastane, sergi sarayı, otel, kapalı havuz, spor salonları gibi geniş alana sahip yapılarda uygulanır.

     Çelik konstrüksiyon üzerine alüminyum karkasın yapılması ve içerisine buna uygun cam veya opak malzemenin yerleştirilmesiyle oluşturulur. Kondens kanalları derin ve su sızdırmazlığını en iyi şekilde sağlamak için tasarlanmıştır.

F50SUN - Güneş Kırıcılar


S23- Klasik Cephe Sistemi